Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A real highlight for style-conscious light lovers: with its shiny chrome finish and sculptural shape, this floor lamp is an elegant eye-catcher in the room. The large, semi-circular shade directs the light downwards - perfect for cozy reading corners, modern living rooms or as a stylish addition next to a sofa or lounge chair. Its minimalist look harmonizes particularly well with industrial interiors, mid-century pieces or clean loft settings. A design object with character that playfully combines functionality and decorative appeal and provides brilliant moments of light in every corner. Ideal for giving a room a style upgrade with little effort.
- Modern, chrome-colored floor lamp, 160 x 48 x 48 centimeters (H/W/D)
- This mushroom lamp impresses with its stylish design and shiny chrome finish
- The tilting lampshade enables targeted lighting - whether as soft ambient light or as focused reading light
- Made of robust steel, the luminaire impresses with its durability and stability
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 15 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 160 cm |
| Anchura | 48 cm |
| Profundidad | 48 cm |
| Peso | 10.4 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,20 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Plata |
|---|---|
| Details: | cobertura textil, con cable, extras, hecho a mano, largo del cable, parcialmente desmontado, tulipas |
| Imprimir catálogo: | Acero pulverizado, 400 cm largo del cable, 48 cm Ø tulipas, hecho a mano, interruptor de palanca con cable, cable cobertura textil, parcialmente desmontado, |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Serie: | Loungy |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Calendario de marketing: | Octubre |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse