Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Five shades, one style - this floor lamp brings contemporary elegance to any home with its clean look in soft greige. The delicate steel frame has a discreet and modern look, while the movable light sources respond flexibly to different needs: sometimes atmospheric ambient light, sometimes a targeted spotlight for the reading corner. It looks particularly expressive in combination with bouclé armchairs, statement carpets or as a calm contrast to dark wall colors. Whether in the living room next to the sofa, as stylish lighting in the bedroom or in the home office - this lighting object combines function with aesthetics and skillfully sets the scene in rooms.
- Adjustable floor lamp with 5 light sources in greige, 201 x 86 x 85 centimeters (H/W/D)
- Five tiltable lampshades enable targeted lighting - whether as soft ambient lighting or as focused reading light
- The slim steel frame in delicate greige gives the luminaire a modern touch and a light look
- Ideally placed next to the sofa, reading chair or in the bedroom, the luminaire provides pleasant light
- 230 V, socket E14, number of bulbs 5, max. 25 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 201 cm |
| Anchura | 86 cm |
| Profundidad | 85 cm |
| Peso | 18.05 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,11 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige, Gris |
|---|---|
| Details: | ajustable, base, cobertura de plástico, desmontado, extras, hecho a mano, interruptor de pie, largo del cable, tulipas |
| Imprimir catálogo: | Acero lacado, 200 cm largo del cable, 13,30 cm Ø tulipas, 35 cm Ø base, hecho a mano, ajustable, interruptor de pie, cable cobertura de plástico, desmontado, |
| Serie: | Five Fingers |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse