Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The “Fluid Realities” collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. With his iconic design language and futuristic vision, he transforms furniture and lamps into functional works of art. This floor lamp in clear white attracts everyone's attention, its abstract, unique silhouette and glossy finish creating vibrant accents. The dimmability creates individual lighting moods that fill rooms with dynamism. A real highlight that integrates perfectly into modern, minimalist or avant-garde interiors in particular.
- Abstract, dimmable floor lamp in white, 157 x 80 x 80 centimeters (H/W/D)
- The tall floor lamp impresses with its abstract, unique silhouette and glossy finish in clear white
- The dimmable function allows precise control of the light intensity and creates atmospheric, individual lighting effects
- Inspired by futuristic design visions, this luminaire adds an eye-catching, dynamic touch to any room
- 230 V, bulb type LED, socket E27, number of bulbs 1, max. 100 watt, bulb not included, bulb replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 157 cm |
| Anchura | 80 cm |
| Profundidad | 80 cm |
| Peso | 48.5 kg |
| Volumen (empaquetado) | 1,33 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Blanco |
|---|---|
| Details: | cobertura de plástico, extras, hecho a mano, parcialmente desmontado, regulable, tulipas |
| Imprimir catálogo: | Fibra de vidrio, tulipas, hecho a mano, 270 cable cobertura de plástico, regulable, parcialmente desmontado, |
| Especiales: | En stock, Karim Rashid |
| Serie: | Erosia |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Pop |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse