Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A luminous four-legged friend with a sense of humour: this playful wall lamp not only brings light into your home, but also a cheerful mood. The charming dog with a golden outfit proudly holds a round frosted glass shade – a real character with style. Whether as a tongue-in-cheek welcome in the hallway, a faithful source of light next to the bed, or an original highlight in the living room, this lamp is sure to be a talking point wherever it is placed. It adds a humorous accent, especially in modern or charmingly eclectic interiors, proving that functional lighting can also have personality. A beastly good design with a wink.
- Funny wall lamp dog in gold and white, 44 x 17 x 18.5 centimeters (H/W/D)
- This cute dog provides casual lighting with a milky, spherical glass shade
- Surprises guests in the hallway, keeps you company as a lamp next to the bed, and adds charm to the living room
- Quickly mounted on the wall thanks to its low weight (2.2 kg) and rear hanging device
- 230 V, E27 socket, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 44 cm |
| Anchura | 17 cm |
| Profundidad | 18.5 cm |
| Peso | 1.4 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,12 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Oro |
|---|---|
| Details: | cobertura textil, con cable, extras, largo del cable, parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | Elementos decorativos: Poliresina, Pantallas: Vidrio Tintado, 200 cm largo del cable, interruptor de palanca con cable, cable cobertura textil, parcialmente desmontado, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Corredor |
| Serie: | Animal |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Calendario de marketing: | Mayo |
Valoraciones
Conectarse