Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A touch of underwater drama meets glamorous elegance - this extraordinary table lamp makes a powerful statement with its detailed octopus base in radiant gold. The black shade with a shimmering golden interior casts a warm, inviting light and creates an atmospheric ambience. Perfect for creating an original eye-catcher on bedside tables, sideboards or in entrance areas. The lamp looks particularly attractive in combination with dark walls, velvety textiles or modern metallic accents. A designer piece that skillfully combines functionality and art.
- Unique table lamp with octopus motif in gold and black, 43.5 x 27 x 27 centimeters (H/W/D)
- A detailed, graceful octopus in gleaming gold serves as the base of this luminaire
- The black lampshade with a shiny gold interior provides warm, pleasant lighting
- Works perfectly as an unusual bedside lamp or as an additional light source in the hallway or living room
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 43 cm |
| Anchura | 29 cm |
| Profundidad | 29 cm |
| Peso | 0.95 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,13 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige, Oro |
|---|---|
| Details: | cobertura textil, con cable, extras, largo del cable, parcialmente desmontado, tulipas |
| Imprimir catálogo: | Pantalla interior: Polistirol, Pantalla exterior: 100 % Poliéster, Base: Poliresina, 200 cm largo del cable, 27 cm tulipas, interruptor de palanca con cable, Cable: cable cobertura textil, parcialmente desmontado, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Oficina |
| Serie: | Octopus |
| Temporada: | Saison2025-2 |
Valoraciones
Conectarse