Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A real statement for modern living: This hanging lamp combines different textures, colors and shapes to create an exciting work of art. The interplay of shimmering and matt surfaces gives the room depth and character. Perfect above the dining table, where it illuminates conversations, or arranged as an eye-catcher in the living room. Thanks to its artistic design, it blends effortlessly into both minimalist and expressive furnishing styles. The look is particularly effective when combined with other metallic elements or natural materials such as wood and linen. A lighting object that harmoniously combines function and design.
- Original pendant lamp with four different lampshades, 150 x 64 x 64 centimeters (H/W/D)
- Four different lampshades create an exciting mix of styles
- The pendant light provides pleasant light and sets stylish accents above dining tables, kitchen islands or in the living area
- The black canopy is made of robust steel and is height-adjustable
- 230 V, bulb type LED, socket E27, number of bulbs 4, max. 11 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 150 cm |
| Anchura | 64 cm |
| Profundidad | 64 cm |
| Peso | 7.3 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,13 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Details: | altura ajustable, baldaquín, cobertura de plástico, desmontado, extras, tulipas |
| Imprimir catálogo: | : Vidrio Lacado, Acero lacado, : Acero pulverizado, 12 cm Ø tulipas, 30 cm Ø baldaquín, 2,50 cm baldaquín, altura ajustable, cable cobertura de plástico, desmontado, |
| Especiales: | Deals, En stock, Reducción de precios |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Mélange |
| Temporada: | Saison2024-2 |
Valoraciones
Conectarse