Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A real statement for any interior! With its drop-shaped silhouette and soft, warm light, the aloha-style pendant lamp brings a relaxed, natural atmosphere into the room. It works particularly well in modern, Scandinavian or even boho-inspired interiors, where it looks elegant and cozy at the same time. Whether above the dining table, in the lounge corner or in the hallway - it combines perfectly with natural materials such as wood and plants and adds tropical accents to any room.
- Hängeleuchte mit außergewöhnlichem Rattan-Schirm in Braun, 36.5 x 55.5 x 55.5 Zentimeter (H/B/T)
- The handcrafted lampshade impresses with its organic shape and natural, aesthetic appearance
- The airy design creates a light, harmonious aesthetic, ideal for boho and Scandi interiors
- The large pendant light sets stylish accents above dining tables, kitchen islands or in the living area
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 36.5 cm |
| Anchura | 55.5 cm |
| Profundidad | 55.5 cm |
| Peso | 2.2 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,26 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón, Natural |
|---|---|
| Details: | baldaquín, cobertura textil, extras, hecho a mano, largo del cable, montado, tulipas |
| Imprimir catálogo: | Pantallas: Acero lacado, Baldaquín: Acero lacado, Pantallas: Rattan, 100 cm largo del cable, 31 cm Ø tulipas, 10 cm baldaquín, hecho a mano, cable cobertura textil, montado, |
| Especiales: | En stock, Reducción de precios |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Aloha Drop |
| Temporada: | Saison2024-2 |
| Tendencias: | Cosy Living |
| Tendencias 2: | Cosy – Nature |
Valoraciones
Conectarse