Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A true masterpiece that combines tropical flair and elegant design: this pendant light impresses with its drop-shaped shades and emits soft, warm light that transforms any room into a cozy oasis. Its delicate charm blends perfectly into modern, Scandinavian or boho-inspired interiors. Particularly impressive above dining tables, in open kitchens or in lounge areas - combined with natural materials such as wood, light textiles and green plants, they create a harmonious, inviting atmosphere that invites you to linger. Ideal for rooms that require a special, stylish lighting accent.
- Große Hängeleuchte mit Rattan-Schirmen in Braun, 80 x 80 x 22 Zentimeter (H/B/T)
- Three handcrafted lampshades inspire with their organic shape and natural, aesthetic appearance
- The airy design creates a light, harmonious aesthetic, ideal for boho and Scandi interiors
- The large pendant light sets stylish accents above dining tables, kitchen islands or in the living area
- 230 V, socket E27, number of bulbs 3, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 80 cm |
| Anchura | 80 cm |
| Profundidad | 22 cm |
| Peso | 1.4 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,15 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón, Natural |
|---|---|
| Details: | baldaquín, cobertura de plástico, extras, hecho a mano, largo del cable, montado, tulipas |
| Imprimir catálogo: | Baldaquín: Acero lacado, : Rattan, 100 cm largo del cable, 22 x 22 x 22 cm Ø tulipas, 2,50 x 5 x 60 cm baldaquín, hecho a mano, cable cobertura de plástico, montado, |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Aloha Drop |
| Temporada: | Saison2024-2 |
| Tendencias: | Cosy Living |
| Tendencias 2: | Cosy – Nature |
Valoraciones
Conectarse