Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A bright statement piece with a design factor! This stylish floor lamp combines elegance with functionality and creates sophisticated lighting accents with its shimmering lampshade made of refined glass. The three-legged construction in an elegant brass look not only ensures a stable stand, but also lends the design a modern lightness. Whether as a soft light source for atmospheric evenings or as a chic reading companion next to your favorite armchair - this highlight blends effortlessly into any style-conscious interior. Combined with velvety sofas and golden accessories, it creates a luxurious lounge atmosphere!
- Large floor lamp in gold, 146 x 52 x 52 centimeters (H/W/D)
- The exclusive lampshade made of galvanized glass creates a harmonious design and provides pleasant lighting
- The 3 metal legs in gold ensure a stable stand and are coated with brass
- Provides elegant accents next to the sofa and is perfect as a soft ambient light or as focused reading lighting
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 146 cm |
| Anchura | 52 cm |
| Profundidad | 52 cm |
| Peso | 4 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,12 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Oro |
|---|---|
| Details: | extras |
| Imprimir catálogo: | : Aceron recubierto de latón, : Vidrio Recubierta |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Sphere |
| Temporada: | Saison2024-2 |
Valoraciones
Conectarse