Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A touch of wilderness meets stylish restraint: this special table lamp combines rustic elegance with exotic flair. Two intricately crafted elephants support the completely black body – from the base to the shade – making a powerful statement. The slightly textured finish gives the design character, while the golden interior of the linen shade creates a warm, atmospheric lighting mood. Ideal as a charming light source on the bedside table, as a decorative accent in the hallway or as an atmospheric addition to the living area. Particularly effective in combination with natural materials, muted tones or as a contrast to light-coloured furniture.
- Unique table lamp with elephant motif in gold and black, 49.5 x 51.5 x 15.5 centimetres (H/W/D)
- The lamp base with two charming elephants adds a unique touch
- The black linen lampshade with a golden interior provides warm, pleasant lighting
- Can be used as a bedside lamp or as an additional light source in the hallway or living room
- 230 V, LED bulb type, E27 socket, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 49.5 cm |
| Anchura | 51.5 cm |
| Profundidad | 15.5 cm |
| Peso | 3.71 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,07 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón |
|---|---|
| Details: | cobertura de plástico, con cable, desmontado, extras, largo del cable, tulipas |
| Imprimir catálogo: | Pantallas: Lino, Barra: Acero pulverizado, Soporte: Poliresina, 200 cm largo del cable, 50 x 15 tulipas, interruptor de palanca con cable, cable cobertura de plástico, desmontado, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Oficina |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Tendencias: | Cosy Living |
| Tendencias 2: | Cosy – Lounge |
Valoraciones
Conectarse