Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A stylish interplay of shimmering glass and shiny metal makes the Sphere lights an elegant highlight in any interior. The galvanized lampshades in different sizes reflect the light in a fascinating way and create an atmospheric ambience. Chrome-plated steel elements set shiny accents and underline the luxurious character. Height-adjustable and versatile, they adapt perfectly to different room concepts and furnishing styles - whether above the dining table, in the lounge or as a stylish statement in the living area.
- Large pendant light in dark blue with 5 shades in different sizes, 160 x 110 x 35 centimeters (H/W/D)
- Five exclusive lampshades made of galvanized glass create a harmonious design and provide pleasant lighting
- The height-adjustable lamp fits flexibly into living and dining areas with different room concepts
- The black lamp holders and the silver ceiling canopy are made of chrome-plated steel
- 230 V, E27 socket, number of bulbs 5, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 160 cm |
| Anchura | 110 cm |
| Profundidad | 35 cm |
| Peso | 9 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,26 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Azul |
|---|---|
| Details: | altura ajustable, baldaquín, cobertura textil, extras, largo del cable, parcialmente desmontado, tulipas |
| Imprimir catálogo: | Baldaquín: Acero niquelado, Barra: Acero inoxidable cromado, Pantallas: Vidrio Recubierta, 120 cm largo del cable, 34 x 40 x 40 cm tulipas, 30 x 25 x 25 cm tulipas, 15 x 18 x 18 cm tulipas, 8 x 10 x 10 cm baldaquín, 50 - 160 cm altura ajustable, cable cobertura textil, parcialmente desmontado, |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Habitación: | Comedor |
| Serie: | Sphere |
| Temporada: | Saison2025-2 |
Valoraciones
Conectarse