Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A luminous ensemble full of nostalgia and sophistication: this opulent pendant lamp with ten individually designed shades seduces with delicate fringes, silky fabric and loving details. Muted colour nuances in harmonious coordination give the design a calm, cosy aura – perfect for atmospheric islands of light above the dining table, in the living room or as a romantic highlight in the bedroom. The combination of soft shimmer and vintage accents brings warmth and personality to any room. Particularly expressive in interiors with velvet, wood or patterned textiles. A light source that does more than just illuminate – it tells stories.
- Colourful pendant lamp with 10 shades, 125 x 45 x 45 centimetres (H/W/D)
- Ten lampshades delight with delicate fringed edges, silky materials and romantic details
- Numerous muted colours create a harmonious overall look and add charming accents
- Provides pleasant, soft lighting above dining tables, in bedrooms or living areas
- 230 V, light bulb type LED, socket E14, number of light bulbs 10, max. 4 watts, light bulbs not included, light bulbs replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 125 cm |
| Anchura | 45 cm |
| Profundidad | 45 cm |
| Peso | 3.6 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,08 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Details: | cobertura de plástico, extras |
| Imprimir catálogo: | Baldaquín: Acero pulido, Pantallas: 100 % Poliéster, cable cobertura de plástico, |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Saloon |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse