Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
An interplay of shapes, textures and warm earth tones - this pendant light with five differently designed shades creates natural harmony and visual interest at the same time. The soft nuances in brown and beige diffuse a soft, homely light, while the black steel frame provides a modern contrast. Ideal as a central lighting object above the dining table or as a stylish accent in the bedroom. Combined with wooden furniture, linen fabrics or ceramic accessories, it creates a look somewhere between boho chic and contemporary living. Height-adjustable and versatile, this light accompanies a wide variety of room concepts with style and function.
- Pendant lamp with 5 different shades in brown and beige, 150 x 110 x 23 centimeters (H/W/D)
- 5 rounded lampshades with different structures, patterns and natural color nuances provide pleasant light
- The black frame and canopy add a modern touch and are made of robust steel
- Height-adjustable, the pendant light becomes a highlight above dining tables, in the bedroom or in the living area
- 230 V, socket E14, number of bulbs 5, max. 25 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 150 cm |
| Anchura | 110 cm |
| Profundidad | 23 cm |
| Peso | 2.7 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,06 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Details: | altura ajustable, baldaquín, cobertura de plástico, extras, largo del cable, parcialmente desmontado, tulipas |
| Imprimir catálogo: | : Aceron recubierto de latón, Papel, : Acero pulverizado, : Acero pulverizado, Acero cobrizo, 150 cm largo del cable, tulipas, tulipas, tulipas, tulipas, tulipas, baldaquín, baldaquín, altura ajustable, cable cobertura de plástico, parcialmente desmontado, |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Parecchi |
| Temporada: | Saison2024-2 |
Valoraciones
Conectarse