Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The “Fluid Realities” collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. This abstract pendant lamp in shiny bronze fascinates with its gentle curves and extraordinary design that sets impressive lighting accents. Inspired by futuristic design visions, the luminaire creates harmonious illumination and exciting reflections on its shade. A statement piece that creates eye-catching accents above dining tables, in living areas or lounges and adds a modern, stylish touch to any room.
- Abstract pendant lamp in bronze, 183 x 50 x 24 centimetres (H/W/D)
- The lamp sets impressive lighting accents with its gentle curves and shiny bronze finish
- The double light source creates harmonious illumination and exciting reflections on the shiny shade
- Inspired by futuristic design visions, the pendant lamp is a highlight above dining tables, in living areas or lounges
- 230 V, Bulb type LED, Lampholder GU10, Number of bulbs 2, Bulb not included, Bulb replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 183 cm |
| Anchura | 50 cm |
| Profundidad | 24 cm |
| Peso | 4.6 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,06 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Cobre, Oro |
|---|---|
| Details: | baldaquín, cobertura de plástico, extras, montado, tulipas |
| Imprimir catálogo: | Fibra de vidrio, 25 x 24 x 50 cm tulipas, 6,50 x 10 x 36 cm baldaquín, cable cobertura de plástico, montado, |
| Especiales: | En stock, Karim Rashid |
| Serie: | Cloud |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Pop |
Valoraciones
Conectarse