Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A luminous highlight with a wow effect: this pendant lamp brings a touch of glamor to any room with its unusual shape and shiny finish. It floats in the room like a modern light sculpture and creates fascinating reflections and an atmospheric ambience. Ideal above the dining table, as a stylish accent in the living room or as an extravagant statement in the entrance area. The dynamic arrangement of the elements plays with light and shadow and can be perfectly combined with clean lines, glass or marble furniture and subtle colors. A real design piece for anyone who sees light as part of their room design.
- Modern pendant light with 12 round glass shades in silver-chrome, 200 x 36 x 36 centimeters (H/W/D)
- 12 round lampshades made of silver-coated glass provide pleasant lighting
- Modern and with cool glamor, the lamp is a spectacular highlight above dining tables, kitchen islands or in the living area
- Height-adjustable from 68-200 cm, the luminaire can be flexibly integrated into any interior
- 230 V, G9 socket, number of bulbs 12, max. 30 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 200 cm |
| Anchura | 36 cm |
| Profundidad | 36 cm |
| Peso | 3.2 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,09 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Gris, Plata |
|---|---|
| Details: | altura ajustable, cobertura de plástico, extras, parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | : Acero cromado, : Vidrio Recubierta, 68 - 200 cm altura ajustable, cable cobertura de plástico, parcialmente desmontado, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Comedor |
| Temporada: | Saison2022-1 |
Valoraciones
Conectarse