Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A glamorous update for every furnishing style: this pendant lamp with four lampshades is the perfect dining table lighting that brings pure elegance to your home with its brass finish and tinted glass. Goblet is a versatile lighting series with models in gold and chrome, for hanging, as table lamps or floor lamps.
- Glamorous pendant lamp with clear lines, trendy details and retro vibes that immediately bring warmth into the room.
- The light radiates downwards - softly tinted by the coloured glass shade.
- A lot of lightness for such a large lamp: thanks to the way it is suspended it almost floats in the room.
- The tinted glass and the brass canopy provide warm light, especially when you use vintage-style bulbs.
- Festive dinner party lighting for every day. This is a style upgrade! Many other models available in the Goblet lighting series.
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 143 cm |
| Anchura | 129 cm |
| Profundidad | 25 cm |
| Peso | 6.83 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,11 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Oro |
|---|---|
| Details: | altura ajustable, baldaquín, cobertura de plástico, extras, largo del cable, tulipas |
| Imprimir catálogo: | Soporte: aceron recubierto de latón, Pantallas: vidrio tintado, aceron recubierto de latón, 150 cm largo del cable, 20 x 25 x 25 cm pantallas, 2,50 x 30 x 8 cm Baldaquín, altura ajustable, cable cobertura de plástico negro, entrega desmontado |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Comedor, Corredor |
| Serie: | Goblet |
| Temporada: | Saison2019-1 |
| Tendencias: | Elegance |
| Tendencias 2: | Elegance – Glam |
| Calendario de marketing: | Mayo, Agosto, Noviembre |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse