Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A stylish interplay of organic silhouette and natural materiality - this glass vase brings modern elegance into play with its sculptural shape and warm amber hue. The high-contrast base made of dark solid wood gives it stability and an earthy depth that harmonizes particularly well with nature-inspired furnishing styles. As a solo artist on sideboards or in combination with dried flowers on the dining table, it creates a harmonious overall look. It also unfolds its decorative character in an ensemble with other vases of different heights and makes a calm yet expressive statement in the room.
- Unusual glass vase in brown with wooden details, 21 x 16 x 16 centimetres (H/W/D)
- This vase in a warm shade of amber impresses with its rounded, sculptural shape
- The dark solid wood base creates a natural, warm contrast
- Perfect as a single statement piece or in combination with other home accessories for a harmonious ambience
- Each vase is handcrafted in great detail and is unique
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 21 cm |
| Anchura | 16 cm |
| Profundidad | 16 cm |
| Peso | 0.7 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,09 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, hecho a mano |
| Imprimir catálogo: | Vidrio Tintado, Paulownia Madera maciza Acabado natural, hecho a mano, cada pieza es única |
| Especiales: | En stock, PRIMA, US-Fit |
| Serie: | Earthy |
| Temporada: | Saison2024-1 |
| Topic: | Wild Summer |
| Calendario de marketing: | Mayo, Septiembre |
Valoraciones
Conectarse