Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This extraordinary vase combines art object and home accessory in a fascinating way. Its curved, organic silhouette is reminiscent of the shapes found in the sea, while the relief-like surface playfully captures light and shadow, creating a lively depth. Made of high-quality porcelain, it has a sophisticated and modern look, allowing it to blend effortlessly into a variety of interior styles – from minimalist ambiences to eclectic looks. It is particularly beautiful when filled with dried flowers or individual branches, but it also makes a striking sculptural eye-catcher on its own. Each piece is handmade and therefore truly unique, lending rooms a touch of gallery atmosphere and adding decorative accents with artistic character.
- Curved decorative vase made of white porcelain, 37 x 34.5 x 34.5 centimetres (H/W/D)
- With its sculptural shape, this vase is reminiscent of coral and shells and adds organic accents
- The textured surface gives the decorative vase a tactile appeal and lively depth
- Filled with dried flowers or used as a single decorative object, it adds stylish accents to dressers or shelves
- Each vase is a unique, handmade piece crafted from high-quality porcelain
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 37 cm |
| Anchura | 34.5 cm |
| Profundidad | 34.5 cm |
| Peso | 4.35 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,09 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Blanco |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, hecho a mano |
| Imprimir catálogo: | Porcelana pintada a mano, hecho a mano, cada pieza es única |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Serie: | Anmone |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse