Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Timelessly beautiful and functional at the same time - this glass carafe brings pure elegance to the table. Made from clear glass with a slightly curved silhouette, it is a stylish companion for water, spritzers or homemade lemonade. A matching glass is included in the set, making the duo perfect for stylish refreshments. Whether on a wooden tray with colorful accessories or next to a vase of wild flowers - the set is a charming eye-catcher. Ideal for the kitchen, dining table or home bar, it combines design with practical everyday practicality.
- Set of 2 glass carafe and drinking glass with fluted look, 18.5 x 9 x 9 centimeters (H/W/D)
- The ribbed surface ensures a timeless look and pleasant feel
- Perfect for serving water, juice or cocktails and a real eye-catcher in the interior
- Can be combined in a variety of ways with colored or plain glasses for a harmonious, stylish table arrangement
- Carafe and glass are dishwasher-safe and mouth-blown unique pieces
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 18.5 cm |
| Anchura | 9 cm |
| Profundidad | 9 cm |
| Peso | 0.51 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,06 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Gris, Transparente |
|---|---|
| Details: | apto para lavavajillas, cantidad relleno, inflado a mano |
| Imprimir catálogo: | Vidrio Claro, inflado a mano, apto para lavavajillas, 1895 ml cantidad relleno |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Cocina, Comedor |
| Serie: | Rumba |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Topic: | Home Office |
Valoraciones
Conectarse