Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This carafe makes a visual impact with its extraordinary design and adds a touch of the exotic, whether on the dining table to serve refreshing drinks or as a lively decorative object on the sideboard. Designed in soft pink and white tones, it comes in the shape of a charming bird. The glazed ceramics and details applied by hand make each carafe a truly unique piece. It also makes a cute gift!
- Original carafe for drinks, 30 x 17 x 11.5 cm (H/W/D)
- A pink and white cockatoo as a carafe for water, makes furnishing even more fun
- A practical and charming accessory for the well-laid table
- Made of ceramics and glazed Hand-painted, each piece is unique.
- Please clean the carafe by hand and don't put it in the microwave
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 30 cm |
| Anchura | 17 cm |
| Profundidad | 12 cm |
| Peso | 0.8 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,04 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Rosa |
|---|---|
| Details: | cantidad relleno, no apto para lavavajillas, no apto para uso en microondas, pintado a mano |
| Imprimir catálogo: | Porcelana pintada a mano, 1140 ml cantidad relleno, no apto para uso en microondas, no apto para lavavajillas, pintado a mano |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Pappagallo |
| Temporada: | Saison2023-2 |
| Topic: | Mothers Day, Spring Selection, Wild Summer |
| Calendario de marketing: | Mayo, Junio |
Valoraciones
Conectarse