Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Its pyramid-like legs are the characteristic feature of this chair. With its thickly upholstered seat and armrests, it is particularly inviting and comfortable. The mixture of pistachio green and grey-brown is elegant and radiates calm. A phenomenon: both men and women fall in love with this chair.
- A softly upholstered armchair that all guests love because it is so comfortable
- The 360 degree swivel function makes it a practical dining chair
- With slightly shimmering and cuddly soft velvet upholstery
- Its skilful colour mix with the natural colours green and grey-brown makes it a highlight
- Dining chair for the dining room in the Sixties look
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 88 cm |
| Anchura | 65 cm |
| Profundidad | 60 cm |
| Peso | 12.6 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,23 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Gris, Verde |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, desmontado |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster (aspecto aterciopelado), Relleno: 30 kg/m³ Poliuretano, Carcasa del asiento: Madera laminada Acabado natural, Pie/Pies: Acero pulverizado, 110 kg capacidad de carga máxima, desmontado, 49 cm altura asiento |
| Especiales: | En stock, Reducción de precios |
| Habitación: | Comedor |
| Serie: | Chelsea |
| Temporada: | Saison2018-2 |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse