Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Artistic, extraordinary decorative object based on an idea by the well-known artist couple Gillie and Marc. Their message to everyone: remember to love and protect our world. Their hybrids of animals and humans are characteristic of their work.
- Artistic added value: this charming lady rabbit is inspired by the works of the well-known artist pair of Gillie and Marc
- With their naturalistic animal depictions the artist duo give us lots of food for thought
- A bunny in feminine form and a dog in male form are the most famous characters created by the artist couple
- A sophisticated gem for every sideboard or shelf: the story behind these animal figures is profound, their look very aesthetic
- This decorative object is also available in black, and Gangster Dog is also available from the shop
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 39 cm |
| Anchura | 26 cm |
| Profundidad | 15 cm |
| Peso | 1.25 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,10 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Blanco |
|---|---|
| Especiales: | US-Fit |
| Serie: | Gillie & Marc |
| Temporada: | Saison2018-2 |
| Topic: | Spring Selection |
| Calendario de marketing: | Febrero, Abril |
Valoraciones
Conectarse