Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Exotic charm for stylish interiors: this decorative figurine brings tropical flair and a touch of extravagance into the home. The colorful parrot sits majestically on its black, slender base and is a decorative highlight that attracts everyone's attention. Perfectly placed on sideboards, console tables or in shelf niches, where it brings color and character into play. Particularly effective in combination with palm prints, dark wooden furniture or velvety textiles. As a solo star or as part of a decorative arrangement, this home accessory adds a touch of wanderlust and playful elegance to any room.
- Decorative figurine parrot on green with colorful details, 35.5 x 12.5 x 10 centimeters (H/W/D)
- The parrot impresses with its detailed workmanship and rich, bright colors
- A charming eye-catcher on sideboards, shelves or side tables
- The black base made of robust steel ensures stability and a lightweight look
- Made of dimensionally stable polyresin and hand-painted in great detail
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 35 cm |
| Anchura | 13 cm |
| Profundidad | 10 cm |
| Peso | 0.48 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,11 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Azul, Multicolor |
|---|---|
| Details: | Teilweise Handarbeit, cada pieza es única, parcialmente desmontado, pintado a mano |
| Imprimir catálogo: | : poliresina, : acero lacado, cada pieza es única, parcialmente desmontado, pintado a mano, |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Serie: | Parrot |
| Temporada: | Saison2021-2 |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
| Calendario de marketing: | Febrero |
Valoraciones
Conectarse