Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
What a gem for wall decoration. Treat yourself to this pretty wall shelf in radiant blue as a real designer piece! It is part of the “Fluid Realities” collection, KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. He is one of the most influential designers of our time. His signature is characterized by an iconic design language and visionary aesthetics. The exclusive designer furniture and designer lamps from the KARE x Karim Rashid collaboration combine futuristic elegance with functional clarity.
- Orange wall shelf with organically shaped door, 85 x 91 x 32 centimeters (H/W/D)
- Creative design from the hand of star designer Karim Rashid designed exclusively for KARE Design
- Closed shelf with storage space for living room, hallway or bedroom
- The fronts made of dimensionally stable MDF panels ensure pleasant room acoustics thanks to the textile cover as a sound absorber
- This designer shelf adorns every modern home as a stylish wall object
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 85 cm |
| Anchura | 91 cm |
| Profundidad | 32 cm |
| Peso | 17.9 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,36 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Naranja |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | Carcasa y frontal: Tablero de fibra densidad media Lacado, Pared trasera: Tablero de fibra densidad media Lacado, 20 kg capacidad de carga máxima, parcialmente desmontado |
| Especiales: | En stock, Karim Rashid |
| Serie: | Dream Drop |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Pop |
Valoraciones
Conectarse