Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Geometry meets design art - this shelf brings movement to any living concept. With staggered compartments and a sculptural look, it creates exciting accents on the wall and skillfully plays with proportions. A real showcase for favorite books or stylish coffee table books. Particularly effective in modern interiors, combined with muted wall colors, clean lines or statement lights. Also a real highlight as a free-standing room divider. Function meets aesthetics - a piece of furniture that brings both order and expression into the home.
- Modern shelf made of solid wood in brown, 173 x 56.5 x 35 centimeters (H/W/D)
- The unusual, geometric shape makes the bookcase a visual highlight in the living area
- Offers exceptional storage space and skillfully showcases your favorite books
- Made of lacquered solid mango wood, which impresses with its stability, characteristic grain and warm appearance
- A handcrafted unique piece made from FSC® C149863 certified wood
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 172 cm |
| Anchura | 56 cm |
| Profundidad | 35 cm |
| Peso | 17 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,54 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón, Natural |
|---|---|
| Details: | FSC® C149863 zertifiziertes Holz, cada pieza es única, capacidad de carga máxima, hecho a mano, montado |
| Imprimir catálogo: | Estantería: Mango Madera maciza Lacado, 50 kg capacidad de carga máxima, hecho a mano, cada pieza es única, montado, |
| Especiales: | Deals, En stock, Reducción de precios |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Cubes Balance |
| Temporada: | Saison2024-2 |
| Tendencias: | Cosy Living |
| Tendencias 2: | Cosy – Lounge |
Valoraciones
Conectarse