Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The “Fluid Realities” collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. With its geometrically designed, colorful legs, this desk is a captivating eye-catcher that lends any room a lively, creative atmosphere. The high-quality, dark table top, combined with an easy-care glass top, offers generous space for laptops, notes and artwork. A masterpiece that combines futuristic elegance and sophisticated function in an inspired design - ideal for home offices or studios that exude clean lines and creative energy.
- Large desk with colorful legs, 73 x 200 x 90 centimeters (H/W/D)
- The table legs in geometric color blocks make an exciting design statement and add dynamism to the room
- The futuristic color concept makes the desk an inspiring focal point in the home office or studio
- The dark tabletop with an additional, easy-care glass top offers plenty of space for laptops, documents and creative projects
- The fusion of Karim Rashid's iconic style and functional clarity is evident in every detail
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 73 cm |
| Anchura | 200 cm |
| Profundidad | 90 cm |
| Peso | 116.9 kg |
| Volumen (empaquetado) | 1,13 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, desmontado, grosor del plato |
| Imprimir catálogo: | Carcasa y frontal: Tablero de fibra densidad media Lacado, Tablero: Tablero de fibra densidad media Lacado, Vidrio Vidrio de suguridad Claro, Pared trasera: Tablero de fibra densidad media Lacado, 18 mm grosor del plato, 100 kg capacidad de carga máxima, desmontado |
| Especiales: | Karim Rashid |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Pop |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse