Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A cheeky statement piece for anyone who doesn't go for understatement when furnishing: This decorative bowl in an unusual banana look brings humor and design into harmony. As an extravagant highlight on the sideboard, coffee table or open shelf, it magically attracts attention and can be charmingly combined with minimalist vases or monochrome objects. In addition to its sculptural effect, it scores with function - perfect for keys, jewelry or as a creative fruit plate. Ideal for adding a tongue-in-cheek twist to clean interiors and enhancing rooms with personality and a touch of pop art flair.
- Yellow decorative bowl made of porcelain in banana design, 12.5 x 30 x 30 centimeters (H/W/D)
- The bowl with sculptural banana motif in hand-painted style sets fruity, refreshing color accents
- Ideal for stylishly displaying accessories, keys, dried flowers or seasonal decorations
- Made from high-quality porcelain and artfully hand-painted
- Also works as a decorative highlight on sideboards, shelves or console tables
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 12.5 cm |
| Anchura | 30 cm |
| Profundidad | 30 cm |
| Peso | 1.9 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,12 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Amarillo, Oro |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, pintado a mano |
| Imprimir catálogo: | Porcelana pintada a mano, cada pieza es única, pintado a mano |
| Especiales: | US-Fit |
| Habitación: | Comedor, Salón |
| Temporada: | Saison2022-2 |
| Topic: | Wild Summer |
Valoraciones
Conectarse