Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Pretty decorative arrangements and odds and ends not only find a safe place in bowls, but are also shown off to their best advantage. This china bowl has a particularly positive charisma. The fan shape made of radiant white china with gold resembles a ginkgo leaf, which in Asia is a symbol of love and friendship. A real beauty!
- Flat, white porcelain bowl in the shape of a ginkgo leaf with a golden highlight
- The elegant glamour look that sets a beautiful highlight on the sideboard or table. Practical: the bowl is dishwasher-safe
- A highly symbolic furnishing accessory that looks great even without any contents, because ginkgo leaves bring luck
- A beautiful decorative bowl in the bathroom, too: for example for rolled-up guest towels and make-up bits and pieces
- Happiness is a real gift - that's why this bowl is a wonderful souvenir with symbolic character
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 5.7 cm |
| Anchura | 28 cm |
| Profundidad | 28 cm |
| Peso | 0.66 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,04 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Blanco, Oro |
|---|---|
| Details: | apto para lavavajillas, cantidad relleno |
| Imprimir catálogo: | porcelana galvanizada, apto para lavavajillas, 518 ml cantidad relleno |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Comedor, Salón |
| Serie: | Ginkgo Elegance |
| Temporada: | Saison2019-1 |
| Tendencias: | Elegance |
| Tendencias 2: | Elegance – Glam |
| Topic: | Christmas |
| Calendario de marketing: | Junio, Diciembre |
Valoraciones
Conectarse