Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Romance meets suitability for everyday use - the Cuori tableware series brings a playful heart design and artistic look to the dining table. The lovingly designed motifs in deep blue look hand-painted and stand out charmingly against the white background with fine speckled details. Made from high-quality, glazed ceramic, the series combines decorative character with practical benefits - dishwasher and microwave safe. Whether as a highlight on an open kitchen shelf or combined with simple tableware: Cuori adds an extra dose of heart to any setting - ideal for playful country house looks, modern interiors or romantic table moments.
- White ceramic bowl with blue heart details, 6.4 x 20 x 20 centimeters (H/W/D)
- The Cuori series sets charming accents with lovely little hearts in a hand-painted look
- The dark blue tones stand out perfectly on the white background with fine speckled details
- Made from high-quality, glazed ceramic, the tableware is as functional as it is decorative
- Suitable for dishwasher and microwave -perfect for everyday use or special occasions
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 6.4 cm |
| Anchura | 20 cm |
| Profundidad | 20 cm |
| Peso | 0.4 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,11 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Azul, Blanco |
|---|---|
| Details: | apto para lavavajillas, apto para microondas, cantidad relleno |
| Imprimir catálogo: | Gres porcelánico glaseado, apto para microondas, apto para lavavajillas, 550 ml cantidad relleno |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Habitación: | Cocina, Comedor |
| Serie: | Cuori |
| Temporada: | Saison2024-1 |
Valoraciones
Conectarse