Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
With its lovingly handcrafted character, deliberately irregular lines and charming color contrasts, the tableware from the Capri series brings Mediterranean lightness to the table. The organic design with a painterly play of colors gives each piece an individual expression - perfect for stylish everyday moments with personality. The lightly textured surface and artistic look are reminiscent of a boutique café by the sea. Ideal for creating a relaxed yet sophisticated look with natural cutlery, coarse linen and simple glasses. Suitable for everyday use thanks to robust materials - and at the same time a real statement for anyone who appreciates something special.
- Small ceramic bowl in bright colors, 6.2 x 10.5 x 10.5 centimeters (H/W/D)
- Deliberately imperfect lines and contrasting, rich color nuances create an authentic handmade look
- Made of high-quality ceramic and perfect for natural, Mediterranean or boho-inspired table arrangements
- Each bowl is carefully hand-painted and unique
- Suitable for dishwasher and microwave -perfect for everyday use or special occasions
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 6.2 cm |
| Anchura | 10.5 cm |
| Profundidad | 10.5 cm |
| Peso | 0.25 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,04 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Azul, Multicolor, Naranja |
|---|---|
| Details: | apto para lavavajillas, apto para microondas, cada pieza es única, cantidad relleno, hecho a mano |
| Imprimir catálogo: | Gres porcelánico pintado a mano, hecho a mano, cada pieza es única, apto para microondas, apto para lavavajillas, 350 ml cantidad relleno |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Capri Geschirr |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse