Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A touch of extravagance for every table setting: the Alissa tableware series captivates with a contrasting play of colors, combining velvety dark red with delicate, irregular speckles that lend each place setting a touch of individuality. The exterior features a surprising deep black coating with a matte texture, adding a touch of modern restraint. Each piece is carefully crafted by hand and impresses with its authentic ceramic feel. Ideal for combining with linen napkins, gold-colored cutlery, or rustic wooden elements, it creates a table setting with style and character – both for everyday use and for atmospheric dinners with guests
- Large ceramic bowl in red and black, Ø23cm
- A harmonious interplay of deep dark red and delicate white speckled details
- The exterior in simple black with a matte finish rounds off the aesthetic appeal of the tableware
- Made from high-quality glazed ceramic and carefully handcrafted to be one of a kind
- Dishwasher and microwave safe—perfect for everyday use or special occasions
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 4.7 cm |
| Anchura | 22.6 cm |
| Profundidad | 22.6 cm |
| Peso | 0.67 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,06 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Rojo |
|---|---|
| Details: | apto para lavavajillas, apto para microondas, cada pieza es única, cantidad relleno, hecho a mano, pintado a mano |
| Imprimir catálogo: | Gres porcelánico glaseado, hecho a mano, cada pieza es única, apto para microondas, apto para lavavajillas, 600 ml cantidad relleno, pintado a mano |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Alissa |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse