Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This silver-coloured cutlery set stands out with its modern design. The wood effect is created by a plastic coating. The warm, light brown tone gives the knives, spoons and forks a natural look. Don't forget that cutlery can also give a table setting a special impact. This set emphasises the Scandinavian style of furnishing or a table in neutral and natural tones. You can use this cutlery as a contrast to black plates or ceramic dishes.
- Modern, 16-piece set of silver-coloured cutlery with handles in a wood look
- Made of stainless steel with a matt finish
- Set includes four forks, four knives, four soup spoons and four teaspoons
- To preserve the finish, please wash by hand with a mild detergent. Not suitable for the dishwasher
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 6 cm |
| Anchura | 14.2 cm |
| Profundidad | 25 cm |
| Peso | 0.51 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,03 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Natural, Plata |
|---|---|
| Details: | apto para lavavajillas, cada pieza es única, hecho a mano |
| Imprimir catálogo: | Acrilonitrilo-butadieno-estireno, Acero inoxidable lacado, hecho a mano, cada pieza es única, apto para lavavajillas |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Comedor |
| Serie: | Paris |
| Temporada: | Saison2023-2 |
| Topic: | Christmas |
| Calendario de marketing: | Marzo, Abril |
Valoraciones
Conectarse