Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This cutlery set brings a touch of timeless elegance to the table. The sweeping lines and delicate embellishments lend every place setting a stylish touch that harmonises with everything from classic grace to modern simplicity. Made from chrome-plated stainless steel, the ensemble impresses not only with its durable quality but also with its pleasant feel. Whether for a festive dinner or an everyday meal, the set always makes a brilliant impression. It is particularly effective when combined with simple ceramics or elegant glass accents.
- Elegant, 16-piece cutlery set made of chrome-plated stainless steel in silver
- The cutlery impresses with its curved design and elegant embossing
- Comfortable to hold and made of sturdy, chrome-plated stainless steel
- This set consists of four forks, four knives, four soup spoons and four teaspoons
- For a long service life, we recommend cleaning by hand. Not microwave safe
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 25 cm |
| Anchura | 14.2 cm |
| Profundidad | 6 cm |
| Peso | 1.43 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,03 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Plata |
|---|---|
| Details: | no apto para uso en microondas |
| Imprimir catálogo: | Acero inoxidable pulido, no apto para uso en microondas |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Comedor |
| Serie: | Besteck |
| Temporada: | Saison2025-2 |
Valoraciones
Conectarse