Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Simple elegance in silver: this 16-piece cutlery set made of chrome-plated stainless steel impresses with its slim design and shiny finish. Ergonomically designed, it fits comfortably in the hand and impresses with its high robustness and durable quality. Whether for everyday dinners or special occasions, the set stylishly enhances any table setting. The combination of timeless looks and a shiny surface makes it versatile, particularly harmonious when paired with glass accents, purist white tableware or subtle colour accents.
- 16-piece cutlery set made of chrome-plated stainless steel in silver
- The cutlery impresses with its slim design and shiny silver finish
- Comfortable to hold and made of sturdy, chrome-plated stainless steel
- This set consists of four forks, four knives, four soup spoons and four teaspoons
- For a long service life, we recommend cleaning by hand. Not microwave safe
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 25 cm |
| Anchura | 14.2 cm |
| Profundidad | 6 cm |
| Peso | 1 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,03 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Plata |
|---|---|
| Details: | no apto para uso en microondas |
| Imprimir catálogo: | Acero inoxidable pulido, no apto para uso en microondas |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Habitación: | Comedor |
| Serie: | Besteck |
| Temporada: | Saison2025-2 |
Valoraciones
Conectarse