Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Two artistic glass pictures combine geometric shapes with harmonious colors, bringing modern retro charm to any wall. Whether individually as subtle highlights or side by side as a harmonious duo, the set adds lively accents to living rooms, hallways, or workspaces. The clear, sharp image on high-quality ESG safety glass ensures a brilliant look and an elegant surface. Thanks to pre-mounted hangers, the frameless works of art can be hung quickly and easily. They are particularly effective when displayed against neutral walls or combined with vintage-style furniture.
- Set of 2 colorful glass pictures in retro style, each measuring 40 x 30 x 0.4 centimeters (H/W/D)
- Two artistic muses, geometric shapes, and harmonious colors exude modern retro vibes
- The set of two pictures can be placed individually or as a harmonious ensemble
- Sharp image printed on ESG safety glass – a high-quality eye-catcher
- Thanks to the pre-mounted hooks, the frameless wall pictures are easy to install
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 40 cm |
| Anchura | 30 cm |
| Profundidad | 0.4 cm |
| Peso | 1.2 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,08 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Details: | horizontal |
| Imprimir catálogo: | Imagen: Polipropilen, Frontal: 4 mm Vidrio Vidrio de suguridad Laminado, para montaje en pared horizontal |
| Especiales: | En stock, US-Fit |
| Serie: | Muse |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Topic: | Christmas, Spring Selection |
Valoraciones
Conectarse