Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The Oriana glass series in warm amber tones adds a cozy yet elegant touch to any table setting. The gently transparent coloring allows light to sparkle vibrantly, reminiscent of the shine of liquid honey. Delicate structures on the surface create subtle accents that are not only visually appealing but also provide a pleasant grip. Each glass is a handmade unique piece that shows its unique character with small nuances. Whether for cool refreshments, aromatic juices, or favorite wines—in combination with natural materials such as wood and linen, the glasses unfold their full, stylish effect.
- Textured wine glass in brown, 17 x 9 x 9 centimeters (H/W/D)
- The glass adds natural accents with its slightly transparent coloring in a warm amber tone
- The elegantly textured surface and classic design create a high-quality look and feel
- With a capacity of 360 ml, this wine glass allows you to enjoy fine wines to the fullest
- Each glass is unique and carefully handcrafted
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 17 cm |
| Anchura | 9 cm |
| Profundidad | 9 cm |
| Peso | 0.42 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,08 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Amarillo |
|---|---|
| Details: | cantidad relleno, hecho a mano, no apto para lavavajillas, no apto para uso en microondas |
| Imprimir catálogo: | Vidrio Claro, hecho a mano, 360 ml cantidad relleno, no apto para uso en microondas, no apto para lavavajillas |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Bar |
| Serie: | Oriana |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Topic: | Wild Summer |
Valoraciones
Conectarse