Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
In delicate dusky pink and with a flowing textured finish, this wine glass is a small work of art for everyday use. The handcrafted surface catches the light in a special way and creates a lively, high-quality appearance. Whether for a relaxed evening on the couch or as a stylish detail on a set table, this glass brings dynamism and elegance to the table. Combined with other glasses in different colors or as an eye-catcher in a clear set, it creates a modern, casual look that makes every drink that little bit more special.
- Wine glass in pink with textured detail, 16.6 x 8.3 x 8.3 centimeters (H/W/D)
- Flowing embossing brings dynamism to the table and gives a high-quality look and feel
- The slightly transparent dark dusky pink color brightens up everyday life and adds zest to the glassware range
- The wine glass, with a capacity of 360 ml, allows you to fully enjoy fine wines
- Each glass is unique and carefully handcrafted
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 16.5 cm |
| Anchura | 8 cm |
| Profundidad | 8 cm |
| Peso | 0.35 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,06 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Rosa, Violeta |
|---|---|
| Details: | cantidad relleno, hecho a mano, no apto para lavavajillas, no apto para uso en microondas |
| Imprimir catálogo: | Vidrio Claro, hecho a mano, 360 ml cantidad relleno, no apto para uso en microondas, no apto para lavavajillas |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Bar |
| Serie: | Amara |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Topic: | Wild Summer |
Valoraciones
Conectarse