Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The glasses in the Caramel series bring warm elegance to the table with their amber-coloured shimmer. Each individual piece fascinates with its ornate, mottled look, which is reminiscent of fine natural stone and creates effective highlights - whether at dinner, at the bar or as a decorative accent on the shelf. The fine gold rim, applied by hand, gives the design a touch of glamour and underlines its high-quality character. The glasses harmonise particularly well with plain porcelain, elegant linen napkins or modern metal accessories. Ideal for setting the scene for stylish tableware and charming hospitality.
- Large wine glass with brown pattern and gold rim, 24 x 9 x 9 centimetres (H/W/D)
- The speckled glass creates effective accents on the dining table, at the bar or on the shelf
- The fine border in gold adds a subtle, glamorous accent and is carefully painted by hand
- With a generous 220 ml capacity, the wine glass provides a full-bodied enjoyment experience for fine wines
- Perfect for stylish dinner parties or cosy evenings
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 24 cm |
| Anchura | 9 cm |
| Profundidad | 9 cm |
| Peso | 0.25 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,07 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, cantidad relleno, hecho a mano, no apto para lavavajillas, no apto para uso en microondas, pintado a mano |
| Imprimir catálogo: | Vidrio Tintado, hecho a mano, cada pieza es única, 509 ml cantidad relleno, no apto para uso en microondas, no apto para lavavajillas, pintado a mano |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Habitación: | Cocina |
| Serie: | Caramel |
| Temporada: | Saison2024-1 |
Valoraciones
Conectarse