Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A real gem for the dining table - this drinking glass enchants with fine, silver dots that give the clear glass a gently glamorous touch. The delicate ornament shimmers discreetly in the light and turns every drink into a stylish moment of enjoyment. With its elegant look, the glass is suitable for both festive table settings and modern everyday settings. It looks particularly elegant in combination with linen, natural materials or accessories in brass or black. A small eye-catcher with a big impact - perfect for adding that certain something to the table.
- Champagne glass with silver dot details, 24.5 x 6.4 x 6.4 centimetres (H/W/D)
- Fine, silver embellishments give the drinking glass a touch of gentle elegance
- The champagne glass with a capacity of 200 ml is perfect for sparkling refreshments
- A handcrafted unique piece that brightens up everyday life and adds a touch of zest to the glassware range
- We recommend cleaning this handmade glass object by hand to ensure a long service life
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 24 cm |
| Anchura | 4.5 cm |
| Profundidad | 6.5 cm |
| Peso | 0.087 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,06 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Plata, Transparente |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, cantidad relleno, hecho a mano, no apto para lavavajillas |
| Imprimir catálogo: | Vidrio Claro, hecho a mano, cada pieza es única, 150 ml cantidad relleno, no apto para lavavajillas |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Bar |
| Serie: | Glam Dots |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Topic: | Mothers Day, Spring Selection, Wild Summer |
Valoraciones
Conectarse