Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This console table, which can be perfectly equipped as a bar, is probably the dream of many bikers and biker ladies: casual industrial style design, rustic mango wood top and many retro design details.
- Wide console table in the shape of a motorbike with a solid wood top and black steel frame. Handmade!
- Perfect as a home bar. You don't have to be an Easy Rider to enjoy an after-work drink here
- Retro charm: the inspiration for this two-wheeled piece of furniture came from the DKW, a classic dating back to the 1940s
- The cylinders contain the good stuff: four bottles can be stored there and there are fixtures for glasses
- The bike also generates good vibes as a DJ console, a casual enhancement for offices and co-working spaces
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 82 cm |
| Anchura | 180 cm |
| Profundidad | 42 cm |
| Peso | 42.5 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,75 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón, Natural, Negro |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, grosor del plato, hecho a mano, montado |
| Imprimir catálogo: | Soporte: Acero lacado, Tablero: Mango Madera maciza Lacado, 1,50 cm grosor del plato, 25 kg capacidad de carga máxima, hecho a mano, montado |
| Especiales: | US-Fit |
| Habitación: | Bar, Corredor, Salón |
| Temporada: | Saison2019-2 |
| Topic: | Christmas, Fathers Day |
| Calendario de marketing: | Junio |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse