Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Many possible uses make a piece of furniture timeless and durable. This wall console can be used as a home bar, dressing table or for storage. However, its true value is its design. The High Heel model comes from the “Fluid Realities” collection, KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. He is one of the most influential designers of our time. His signature is characterized by an iconic design language and visionary aesthetics. The exclusive designer furniture and designer lamps from the KARE x Karim Rashid collaboration combine futuristic elegance with functional clarity.
- Modern wall console in black, 140 x 74 x 140 centimeters (H/W/D)
- Minimalist and functional designer furniture for every modern living style
- Console from the exclusive cooperation Karim Rashid x KARE Design
- There is practical storage space behind two hinged doors
- Ideal console for hallways, living rooms and bedrooms
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 74 cm |
| Anchura | 140 cm |
| Profundidad | 38 cm |
| Peso | 32.8 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,32 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Negro |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | Carcasa y frontal: Tablero de fibra densidad media Lacado, Pared trasera: Tablero de fibra densidad media Lacado, 100 kg capacidad de carga máxima, parcialmente desmontado |
| Especiales: | En stock, Karim Rashid |
| Serie: | High Heel |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Pop |
Valoraciones
Conectarse