Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This designer furniture was created exclusively for KARE by Andreas Weber. The multi-award-winning product designer focuses on emphatically linear and striking shapes. The lowboard made of coated steel is also a stand-alone piece, as beautiful and special as a gem. The style of the sideboard is timelessly modern and, with its discreet grey colour, fits into almost any interior. The lowboard, which is as straight-lined as it is functional, can carry objects weighing up to 40 kilograms. The castors make it mobile.
- A modern lowboard in dark grey created by designer Andreas Weber exclusively for KARE
- With compact dimensions and four castors, this low unit adapts flexibly to a variety of requirements
- Minimalist steel furniture, a classic for the loft and industrial style
- Easy-care surfaces and constructed from robust, powder-coated steel - a piece of TV furniture for all occasions
- Supplied already assembled
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 30 cm |
| Anchura | 90 cm |
| Profundidad | 42 cm |
| Peso | 16.24 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,11 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Gris |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, parcialmente desmontado, sobre ruedas |
| Imprimir catálogo: | Acero pulverizado, 40 kg capacidad de carga máxima, sobre ruedas, parcialmente desmontado |
| Especiales: | En stock, PRIMA, US-Fit |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Lounge M |
| Temporada: | Saison2021-1 |
| Calendario de marketing: | Abril, Junio |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse