Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The furniture in the Giulio series combines modern living with timeless naturalness. Thanks to its functional design, it offers stylish storage solutions with character. The authentic oak wood look with natural grain gives each piece a warm appearance and blends harmoniously into a wide variety of interior designs – from modern to classic. Well-thought-out details such as gently closing doors with a soft-close function and a sturdy frame with narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and emphasize the high-quality, light look in the room. The lowboard is perfect as a stylish base for modern media landscapes and harmonious living concepts. It combines clean lines with practical storage space and creates a calm, tidy atmosphere.
- Modern lowboard in oak wood look, 55 x 180 x 42 centimeters (H/W/D)
- Authentic oak wood look with natural grain gives off a warm vibe and blends in nicely with lots of different interior designs
- Four spacious compartments provide flexible storage space for dishes, decorations, or media devices in the living room
- The doors with practical soft-close function enable comfortable opening and closing
- The sturdy frame and narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and a light look in the room
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 55 cm |
| Anchura | 180 cm |
| Profundidad | 42 cm |
| Peso | 47 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,47 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Natural |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, cierre suave (soft-close), parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | Carcasa y frontal: Roble Tablero de fibra densidad media Contrachapado, Pared trasera: Tablero de fibra densidad media Lacado, Pie/Pies: Acero cepillado, Estante: Tablero de fibra densidad media Lacado, Tiradores: Acero cepillado, Puerta: 4 Stück Roble Tablero de fibra densidad media Contrachapado, Placa de cubierta: 25 kg capacidad de carga máxima, Estante: 10 kg capacidad de carga máxima, cierre suave (soft-close), parcialmente desmontado |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Giulio |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Living |
| Calendario de marketing: | Mayo |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse