Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The furniture from the Giorgio collection skilfully combines sophisticated design and homely elegance. Expressive wood meets elegant glass accents, lending depth and a touch of glamour to the overall look. Rounded lines and delicate metal feet create a modern lightness that still exudes down-to-earthness. This lowboard combines stylish looks with practical functionality – ideal as TV furniture or for storing technology, media, and home accessories. Cables disappear discreetly inside, while the surface offers space for decorations or screens. Inside, the collection scores with plenty of space for your favorite items and everyday essentials – outside with a look that leaves a lasting impression. Ideal for stylish living concepts that value character, comfort, and quality.
- Wide lowboard with glass top made of wood, 55 x 180 x 42 centimeters (H/W/D)
- Body and fronts made of high-quality walnut veneer, which captivates with its natural warmth and distinctive grain
- The cover plate made of colored, dark glass is particularly easy to clean and creates a luxurious, modern look
- Two compartments and two drawers offer generous storage space for technology, magazines, or decorations
- The slim stainless steel feet ensure stability and durability and a high-quality appearance
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 55 cm |
| Anchura | 180 cm |
| Profundidad | 42 cm |
| Peso | 49 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,49 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | Carcasa y frontal: Nogal Tablero de fibra densidad media Lacado, Pared trasera: Tablero de fibra densidad media Lacado, Placa de cubierta: Vidrio Tintado, Pie/Pies: Acero inoxidable lacado, Frente de cajón: 2 Stück Nogal Tablero de fibra densidad media Lacado, Estante: Tablero de fibra densidad media Lacado, Puerta: 2 Stück Tablero de fibra densidad media Lacado, Marco: Acero inoxidable lacado, Placa de cubierta: 25 kg capacidad de carga máxima, Estante: 15 kg capacidad de carga máxima, parcialmente desmontado |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Giorgio |
| Temporada: | Saison2024-2 |
| Tendencias: | Elegance |
| Tendencias 2: | Elegance – Modern |
| Calendario de marketing: | Mayo |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse