Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The furniture in our Travertino series combines minimalist design with the natural appeal of an elegant stone finish. The open-pored surface captivates with a fine, lively structure that is reminiscent of real travertine, not only visually but also haptically, and brings depth to the interior. Every angle reveals new nuances and unique grains in delicate beige tones – calm, warm, and harmonious. Thanks to a special coating, the surface remains durable and easy to clean. Handles made of sparkling rock crystal geodes add a luxurious accent and symbolize clarity and balance. The chest of drawers with five drawers and a convenient soft-close function offers generous storage space and fits stylishly into bedrooms, living rooms, or entryways.
- Tall chest of drawers with five drawers in travertine stone look, 110 x 49 x 41 centimeters (H/W/D)
- A real design highlight in light travertine stone look, which radiates calm elegance and timeless clarity with its clear design language
- The vibrant structure gives it an authentic look and feel, and its coating makes it durable and easy to clean
- The handles made of sparkling rock crystal geodes add a luxurious touch and symbolize clarity and harmony
- Clothes, documents, or everyday items can be elegantly stored in 5 drawers with a practical soft-close function
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 110 cm |
| Anchura | 49 cm |
| Profundidad | 41 cm |
| Peso | 34 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,34 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige |
|---|---|
| Details: | cierre suave (soft-close), montado |
| Imprimir catálogo: | Carcasa y frontal: Tablero de fibra densidad media Revestido de plástico, Cajón: 5 Stück Tablero de fibra densidad media Lacado, Tiradores: Latón pulido, Piedra natural, montado, cierre suave (soft-close) |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Dormitorio |
| Serie: | Travertino |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Tendencias: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendencias 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
Valoraciones
Conectarse