Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Natural beauty meets artistic craftsmanship: the Gino range combines striking wood grains, warm brown tones and detailed relief structures to create a harmonious overall look. The solid mango wood gives each piece a natural, high-quality character with exciting contrasts thanks to the different carving patterns. Thanks to soft-close and push-to-open, the design remains clean and handleless. Whether as a statement in a modern loft or as a highlight in a boho living style - combined with soft earth tones, metal accents or handmade decorative elements, a natural, inviting ambience is created in any living area.
- Kleine Kommode im Muster-Mix aus Massivholz mit 2 Schubfächern, 50 x 50 x 40 Zentimeter (H/B/T)
- The hand-carved patterns and different wood and brown tones create a harmonious, natural aesthetic
- Carcass and fronts made of lacquered solid mango wood, which impresses with its stability, characteristic grain and warm appearance
- The soft-close and push-to-open system allows silent closing and effortless opening and gives a high-quality, handleless look
- The compact chest of drawers with two drawers offers practical storage space for books, accessories or everyday items and also works perfectly as a bedside table
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 50 cm |
| Anchura | 50 cm |
| Profundidad | 40 cm |
| Peso | 15.1 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,11 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón, Multicolor, Natural |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, hecho a mano, parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | Carcasa y frontal: Tablero de fibra densidad media Lacado, Mango Madera maciza Lacado, Pared trasera: Tablero de fibra densidad media Lacado, Pie/Pies: Acero pulverizado, Carcasa del cajón: 2 Stück Tablero de fibra densidad media Lacado, 20 kg capacidad de carga máxima, hecho a mano, parcialmente desmontado |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Gino |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Cosy Living |
| Tendencias 2: | Cosy – Lounge |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse