Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A stylish eye-catcher with a sophisticated character: this dark chest of drawers made of solid mango wood features hand-carved fronts in a sculptural ethnic design, which lend the piece structure and depth. The natural grain of the wood remains visible despite the dark stain, creating a cozy atmosphere. An elegant gold frame adds a touch of glamour and gives the design a modern lightness. Thanks to the soft-close function, opening and closing is pleasantly quiet. Whether in the living room, bedroom, or entrance area, this chest of drawers cuts a fine figure anywhere as a storage wonder for clothes, dishes, or everyday items.
- Black solid wood chest of drawers with gold frame, 90 x 100 x 45 centimeters (H/W/D)
- With its sculptural front design and carved patterns in a timeless ethnic style, this is a real design highlight
- The golden steel frame ensures stability and provides a modern contrast to the dark wood body
- With a practical soft-close function, it offers versatile storage space for everyday utensils, crockery, or clothing
- Artfully handcrafted from solid mango wood, which impresses with its stability and characteristic grain
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 100 cm |
| Anchura | 90 cm |
| Profundidad | 45 cm |
| Peso | 29.8 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,54 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón |
|---|---|
| Details: | bisagras ajustables, cada pieza es única, capacidad de carga máxima, cierre suave (soft-close), hecho a mano, montado fijo, parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | Soporte: Acero pulverizado, Carcasa y frontal: Mango Madera maciza Lacado, Pared trasera: Tablero de fibra densidad media Lacado, Placa de cubierta: Mango Madera maciza Lacado, Estante: 2 Stück Mango Madera maciza Revestido de plástico, Puerta: 2 Stück Mango Madera maciza Lacado, Estante: montado fijo, 30 kg capacidad de carga máxima, hecho a mano, cada pieza es única, cierre suave (soft-close), bisagras ajustables, parcialmente desmontado |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Dormitorio |
| Serie: | Madeira |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Tendencias: | Cosy Living |
| Tendencias 2: | Cosy – Nature |
| Calendario de marketing: | Enero, Junio |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse