Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A real favorite with character: this chest of drawers impresses with its hand-carved fronts in ethnic style, which lend depth and expression thanks to their sculptural structure. The warm solid mango wood brings naturalness into the home with its unique grain, while the black metal frame provides a modern contrast. Thanks to the soft-close function, the doors close quietly – perfect for stylish organization in the living room, bedroom, or hallway. Whether for dishes, clothes, decorations, or documents – the storage space is versatile. The chest of drawers looks particularly beautiful against light walls or combined with natural textiles and handmade ceramics.
- Brown solid wood chest of drawers with black frame, 90 x 100 x 45 centimetres (H/W/D)
- With its sculptural front design and carved patterns in a timeless ethnic style, this is a real design highlight
- The black steel frame ensures stability and provides a modern contrast to the light wood body
- With a practical soft-close function, it offers versatile storage space for everyday utensils, crockery, or clothing
- Artfully handcrafted from solid mango wood, which impresses with its stability and characteristic grain
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 100 cm |
| Anchura | 90 cm |
| Profundidad | 45 cm |
| Peso | 32 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,54 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Natural |
|---|---|
| Details: | bisagras ajustables, cada pieza es única, capacidad de carga máxima, cierre suave (soft-close), hecho a mano, montado fijo, parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | Soporte: Acero pulverizado, Carcasa y frontal: Mango Madera maciza Lacado, Pared trasera: Tablero de fibra densidad media Lacado, Placa de cubierta: Mango Madera maciza Lacado, Estante: 2 Stück Mango Madera maciza Revestido de plástico, Puerta: 2 Stück Mango Madera maciza Lacado, Estante: 1 x montado fijo, 30 kg capacidad de carga máxima, hecho a mano, cada pieza es única, cierre suave (soft-close), bisagras ajustables, parcialmente desmontado |
| Habitación: | Dormitorio |
| Serie: | Madeira |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Tendencias: | Cosy Living |
| Tendencias 2: | Cosy – Nature |
| Calendario de marketing: | Enero, Junio |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse