Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The Grace series combines elegant white marble with a delicate grain in soft gray tones with fluted fronts in a fluted design crafted from high-quality solid mango wood, making it a stylish design highlight in any living space. Delicate, gold-colored details made of electroplated steel lend the furniture an elegant lightness and underscore its modern interior character. As a natural stone, the marble makes each piece of furniture unique, while the handcrafted construction from FSC®-certified solid wood in a trendy grooved look stands for quality, sustainability, and timeless aesthetics. Whether in the living room, bedroom, or hallway, this chest of drawers combines generous storage space with stylish design. Perfect for elegantly showcasing decorative items, books, or everyday essentials.
- Elegant brown solid wood chest of drawers with fluted fronts and a marble top, 78 x 100 x 46.5 centimeters (H/W/D)
- Design highlight: The Grace series captivates with its combination of elegant marble and a fluted mid-section crafted from high-quality solid mango wood
- The slim gold steel legs with height-adjustable glides give the Sidbeoard a light and elegant look
- Offers ample storage space for clothes, books, and everyday items—whether in the living room, bedroom, or hallway
- Every piece of Grace furniture is a one-of-a-kind, handcrafted item made from FSC® C149863-certified solid mango wood
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 78 cm |
| Anchura | 100 cm |
| Profundidad | 46.5 cm |
| Peso | 49.1 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,44 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón, Natural |
|---|---|
| Details: | FSC® C149863 zertifiziertes Holz, altura ajustable, cada pieza es única, capacidad de carga máxima, desmontado, grosor del plato, hecho a mano, parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | Carcasa y frontal: Mango Madera maciza Barnizado, Pared trasera: Tablero de fibra densidad media Lacado, Placa de cubierta: Piedra natural Mármol, Pie/Pies: Acero pulverizado, Estante: 1 Stück Mango Madera maciza Barnizado, Puerta: 2 Stück Mango Madera maciza Barnizado, 15 mm grosor del plato, 60 kg capacidad de carga máxima, hecho a mano, cada pieza es única, Deslizador de suelo: altura ajustable, desmontado, parcialmente desmontado, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Dormitorio |
| Serie: | Grace |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Tendencias: | Elegance |
| Tendencias 2: | Elegance – Modern |
| Calendario de marketing: | Enero, Mayo, Junio |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse