Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Floral poetry for stylish living dreams: this cushion brings a romantic touch to the interior with its opulent tulip motif and subtle play of colors. The velvety fabric provides an elegant feel and makes a decorative statement with an artistic character on sofas, armchairs or beds. Ideal in combination with plain cushions in delicate pastel shades, gold accents or vintage-style furniture. As a single piece or part of a coordinated cushion set, it lends any room a spring-like lightness and a touch of gallery flair. An eye-catcher that skillfully combines comfort, design and floral sophistication.
- Elegant decorative cushion with tulip motif in pink, 45 x 45 x 12 centimetres (H/W/D)
- The delicate tulip motif in pink sets lively floral accents
- A luxurious upgrade for sofas, armchairs and beds thanks to the shimmering cover in a soft velvet look
- The extravagant fringed edge in gold creates an elegant overall look
- Cover removable with zipper, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 45 cm |
| Anchura | 45 cm |
| Profundidad | 15 cm |
| Peso | 0.6 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,08 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Multicolor, Rosa |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, con cremallera, hecho a mano, lavado a mano |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster (aspecto aterciopelado), Relleno: 100 % Poliéster, hecho a mano, cada pieza es única, lavado a mano, con cremallera |
| Especiales: | En stock |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse